Büyükekşi: Bizim Çocuklar, bundan sonraki turnuvalarda daha büyük başarılar elde edecek

Büyükekşi: Bizim Çocuklar, bundan sonraki turnuvalarda daha büyük başarılar elde edecek

Vakıf Katılım

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024’e Hollanda’ya çeyrek finalde 2-1 yenilerek veda etti. TFF Başkanı Büyükekşi, maçın ardından açıklama yaptı.

Büyükekşi’nin konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Çeyrek finalde gerçekten büyük umutlarla geldik ve ikinci devre maalesef şanssız iki gol yedik. Gerek stadyumda bizi destekleyen seyirlerimiz, gerekse televizyonları başında 85 milyon vatandaşımız bizi canıgönülden, yürekten destekledi. Hepsine çok teşekkür ediyoruz.

Önce gruptan çıktık. Sonra 16 takım arasından çeyrek finale geldik. İlk günden beri şunu söylüyoruz: Avrupa’nın en genç takımlarından bir tanesiyiz. 16’ya kalan da en genç takımıydık. Takımımız, birbirleriyle oynadıkça çok büyük bir gelişme gösteriyor.

Mutluyuz çükü bu takım buralara geldi. Gönüllerimizin şampiyonu oldular. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Bizim Çocuklar, bundan sonraki turnuvalarda daha büyük başarılar elde edecek. Belki bundan sonra yarı finale, finale kalacaklar. Bu çocuklardan bunları bekliyoruz.

Biraz önce de soyunma odasına girdik. Cumhurbaşkanımızla birlikte onları tebrik ettik. Gerçekten çok güzel oynadılar, iyi mücadele ettiler.”

  Hibya Haber Ajansı