10. Eker I Run, rekor bir katılımla başlıyor

10. Eker I Run, rekor bir katılımla başlıyor

Vakıf Katılım

Kayıt sürecinde yoğun bir ilginin gösterildiği organizasyonda, 4 bin 200’den fazla katılımcı sayısıyla yeni bir rekor kırıldı. 10. Eker I Run'da; 5K, 15K, 42K, Paten Yarışı, Kurumsal Takımlar Bayrak Yarışı ve Minik Adımlar’dan oluşan tüm kategorilerde katılımcı kontenjanları doldu ve kayıtlar kapandı. Bu nedenle yarış günü etkinlik alanında sporcu kaydı alınmayacak.

10. Eker I Run başlamadan bağış rekoru kırıldı

Eker I Run Koşusu özellikle Yardımseverlik Koşuları ile değer yaratıyor. Adım Adım oluşumunun iş birliği ile gerçekleşen Yardımseverlik Koşuları’nda, gönüllü koşucular Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) projeleri için bağış topluyor. İPK - İYİLİK PEŞİNDE KOŞ" Platformu'nda yayınlanan projeler için yarış başlamadan bağış rekoru kırıldı. 700’e yakın gönüllü koşucu ve 3 bin 900’e yakın bağışçı ile 1 milyon 400 bin TL kaynak yaratıldı. 10. Eker I Run’da, etkinlik gününde yapılacak Yardımseverlik Koşuları'nın da etkisiyle tüm zamanların en büyük kaynağının yaratılması hedefleniyor.

10. Eker I Run'da kampanyalarıyla yer alacak 15 STK şu şekilde sıralanıyor: Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği (LÖDER), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), İlgi Otizm Derneği, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Türkiye Kas Hastalıkları Derneği (KASDER), Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), Koruncuk Vakfı, Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı (OBİDEV), Paylaşımcı Toplum Derneği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türk Eğitim Vakfı (TEV), Tohumluk Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV), UNICEF Türkiye Milli Komitesi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği, Resmi Partner olarak 10. Eker I Run'a katkı sağlıyor. Adım Adım oluşumu, organizasyonun Sosyal Sorumluluk Partnerliğini üstleniyor. 

Partner markalar ise etkinliğe değerli katkılar sağlıyor. 10. Eker I Run; Michelin, SPX, Koçaslanlar Holding, Bursa Teleferik, 6 bin Meydan, Eker Meydan, Uludağ İçecek ve Uludağ Elektrik desteğiyle düzenleniyor.

Bursa'da koşuyu, eğlenceyi, sağlıklı yaşamı ve yardımseverliği aynı platformda buluşturacak olan Eker I Run 2023'ün programı şöyle:

1 Ekim 2023, Pazar

07.30 - Maraton & Bayrak Yarışı Startı (Uludağ Zirve)

10.00-10.30 - Minik Adımlar Startı (Eker Meydan)                    

11.20 - 15K Yarışı Startı (Eker Meydan)

12.00 - 5K Yarışı Startı (Eker Meydan) 

12.05 - Özel Sporcular Yarışı Startı (Eker Meydan)  

13.00  Paten Yarışı (Eker Meydan)  

Ödül törenleri

11:30 - Ödül töreni - Maraton ve Bayrak Yarışı

12:10 - Ödül töreni - Minik Adımlar

12:40 - Ödül töreni - Paten Yarışı

14:30 - Ödül töreni - 15K / 5K

Hibya Haber Ajansı