Hotels.com, futbol için nelerden vazgeçtiğimizi araştırdı


Cenazeye gitmek yerine futbol maçı seyrediyor: Futbol taraftarlarının % 40'ı canlı bir futbol karşılaşması için gitmesi gereken bir düğünden vazgeçtiğini; % 7'si ise oğul


Cenazeye gitmek yerine futbol maçı seyrediyor: Futbol taraftarlarının % 40'ı canlı bir futbol karşılaşması için gitmesi gereken bir düğünden vazgeçtiğini; % 7'si ise oğul görevini yapacağı bir cenazeyi bile kaçırdığını itiraf ediyor.

Futbol maçı seyretmeyi tercih ediyor: Y-kuş başında % 55'i , futbol manzaralı canlı izlemek için seksten vazgeçebiliyor.

Eşleri doğuma giderken, onlar futbol maçı seyrediyor: Erkeklerin % 14'ü UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'ne ulaşmak şansı verilse; çocuklarının doğumlarını kaçırabileceklerini itiraf ediyor.

Meşin yuvarlak içki sofrasının da yerini alıyor: Y-kuşların % 50'si , canlı bir futbol karşılaşmasını izlemek için, bir ay boyunca içki sofrasından memnuniyetle vazgeçebiliyor.


21.05.2019, İSTANBUL: Hotels.com ™ '':: Futbol - Futbol Seyahat Trendleri Expedia Grubu Araştırması * 'nın açıklaması açıklandı. Dünyanın farklı yerlerinden 16 bin 500 futbol taraftarı ile yapılan ankete Türk taraftarlar da dahil edildi.Araştırmaya yönelik Türk taraftarlar, canlı bir futbol maçına gitme yıl dönümlerini (% 27), katılmaları gereken bir düğününü (% 37) ve hatta oğlu görevlerini yapacakları bir cenazeyi (% 7) bile olsa onu yapıyordu. Bu şeyi yapan futbolun ismi neleri yapabileceğini ortaya koyuyor.% 64'nün Zlatan veya Ronaldo'nun sahadaki futbol şovunu şutunu kaçırmamak demek işini astığı da düşünülürse; futbol taraftarlarının önceliklerinin açık bir şekilde ortada olup olmadığını söylemek yanlış olmak. Anketten çıkan şaşırtıcı sonuçlardan biri de kadın taraftarların bu sporu erkeklerden safra daha ciddiye olması bekleniyor : Erkeklerin % 29'u yıllık izinlerini ve seyahat planlarını futbol maçlarına göre bu oran kadınlarda % 39 olarak çıkmış.

Belki kırk yıllık bir, sıradan bir düğünü ve hatta bir çevresel ailelerle olan akşamını kaçırmak (% 35) affedilebilir… Ancak futbol tutkunlarının % 4'ü canlı bir futbolun bulunduğu için balaylarını, % 3'ünden fazla KENDİ düğünlerini ve % 14'ü çocuklarından doğumunu bile saf kaçırabileceğimizi belirtiyor.

Bu spora duyulan aşk bununla da bitmiyor… Canlı bir maç için 'tutku'dan vazgeçip futbolu seçeceklerini itiraf eden % 55'in üstündeki Y-kuşağı üyesi için özel randevu gecelerinin cazibesi de resmen görünümü. Takımları karşılaşmaya çıktığında Y-kuşağı futbol taraftarları hiçbir şeyin engel tanımıyor. Anketeğiyle Türk taraftarların % 50'si maç izlemek için bir ay boyunca içki sofrasına oturmamaktan vazgeçebileceğini, yani meşin yuvarlağı içkilerine tercih edebileceğini söylüyor.

Tüm bu sonuçları bulma alınırken, futbol taraftarlarının, üçü deplasmanda olacağınız sezonda ortalama 6 maç izlemek için, düğünleri, işi ve yıllık tatilleri kaçırması hiç de şaşırtıcı değil. Hatta kendini ciddi bir şekilde bu spora adamış taraftarlar safra var. Öyle ki; ankete katılanların Yaklasik % 2'si, onu sezon 31'den Fazla maç izlediklerini iddia ediyor.

Hotels.com markası Adam Jay , "Futbol taraftarlarının takımlarına karşı yaşadıkları bu adanmışlık gerçekten de akıllara zarar veriyorlar. İsterseniz, sende dönümlerini kaçırmak isterse de nikah şahidi şahıslardan kaçmak olsun; taraftarların konakladıkları her 10 gece için bir gece kazanacakları Hotels.com Hotels.com Ödüller ile ödüllendiriyoruz. Yani sadakati, sadakat programımızla ödüllendiriyoruz! " dedi.

Futbol taraftarlarının sürekli olarak deplasmandaki maçlara gittiğini ve onu destinasyonda sürekli birkaç gün kaldığının farkında olan Hotels.com, ekiplerini bu kişilerin bu bağlılıklarının karşılıksız kalmaması olduğundaniğine inanıyor. Hotels.com Ödüller programı ile taraftarlar uyurken de kazanıyor. Bu program geliştirmeden önce 10 gece limanda bir ödül gecesi kazanabiliyor **.

* Grubu: Futbol - Futbol Seyahat Trendleri Expedia Grubu Araştırması, 25 Şubat 2019 - 25 Mart 2019 tarihinde, dünyanın çeşitli yerlerinden 16 bin 500 futbol tarafları ile gerçekleştirilmiş bir anket çalışmasıdır.

** Geçerli tesislerde rezervasyon yapıp 10 gece kalıyor, herhangi bir yerdeki, herhangi bir geçerli tesiste dilediğiniz bir zamanınız varsa 1 ödül gecesi kazanacaksınız. Ödül geceniz, topladığınız 10 gecenin ortalama değerinde olacak. Sadece vergileri ve ücretleri ödeyeceğinizi. Ödül gecenizi kullanmak için daha yüksek fiyatlı bir oda seçildiğinde, sadece demek ödeyeceksiniz.

Kaynak: Geometry
5.7b
Okunma