İBB heyeti Avrupa Olimpiyat Komiteleri Toplantısına katıldı

İBB heyeti Avrupa Olimpiyat Komiteleri Toplantısına katıldı

Vakıf Katılım

2027 Avrupa Oyunlarına ev sahipliği yapmak için aday olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 6 Şubat’ta Madrid’de düzenlenen Avrupa Olimpiyat Komiteleri Yönetim Kurulu toplantısına davet edildi.

Davete İBB Başkanı Dış İlişkiler Danışmanı Mustafa Osman Turan, İBB Spor Kulübü (İBBSK) Başkanı Fatih Keleş, İBB Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, İBB Olimpiyat Çalışma Grubu’nun Direktörü Oya Ünlü Kızıl ve Genel Sekreteri Alper Kasapoğlu’ndan oluşan heyet katıldı.

İBB Avrupa oyunları için hazır

Toplantıda, İstanbul’un Oyunlara ev sahipliği yapabilmesi konusunda sahip olduğu imkanları anlatan ve şehirdeki spor tesisleri, ulaşım ve konaklama durumu hakkında bilgi veren İBB heyeti, İstanbul’un bu prestijli spor etkinliğini düzenlemek için her açıdan hazır olduğunu vurguladı.

Adaylık süreci ilerliyor

Yapılan görüşmeler sonunda, Avrupa Olimpiyat Oyunları Komitelerinin Başkanı Sypros Capralos liderliğindeki bir heyetin Mart ayı başında İstanbul’u ziyaret ederek, incelemelerde bulunması ve adaylık sürecinin bir sonraki aşamaya taşınması kararlaştırıldı.

Avrupa Oyunları, İstanbul’un 2036 Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunlarına adaylığı ve şehrin bu amaçla hazırlanması bakımından önem taşıyor.

Sözkonusu toplantıyı hakkında yapılan yorumlarda, “Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği'nin (EOC) 2027 Avrupa Oyunları'nı İstanbul'a vereceği konusunda hiçbir şüphe yok. Ve işin çoğunu zaten yaptı.” denildi.

  Hibya Haber Ajansı