Koç: Fenerbahçe'nin adını duyunca rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz

Koç: Fenerbahçe'nin adını duyunca rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz

Vakıf Katılım

Koç’un konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Güzel, demokratik, heyecanlı, yeri geldiğinde coşkulu, yeri geldiğinde gergin bir kongreyi daha hep beraber tamamladık. Bugün yaklaşık 28 bin kongre üyemiz oy kullandı. Bu Fenerbahçe demokrasisi adına büyük bir mutluluk, yeni bir rekordur. Türkiye’de hiçbir kulüp, bu rakamlara yaklaşamıyor.

Fenerbahçemizin geleceğine, sizler kongre üyelerimiz karar verirsiniz. Resmi olmayan sonuçlar hepimize hayırlı, uğurlu olsun.

Kongrede yarıştığım Sayın Aziz Yıldırım ve ekibine, bunu bir demokrasi şölenine çeviren siz değerli kongre üyelerimize şahsım, yönetim kurulum ve tüm camiamız adına yürekten teşekkür ediyoruz. Kampanya süresi boyunca birkaç kez özellikle de burada yaptığım son konuşmada birkaç kez tekrar ettim. ‘Bu yarışın bir kaybedeni olmasın, bir kazananı olsun ve o da Fenerbahçe olsun’ dedim. Şimdi bunu gerçekleştirme zamanı. Hep beraber bundan sonra önümüze bakma zamanı. Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor.

Başarılara doyacağımız, dünyada Fenerbahçeli olmayan taraftarların da Fenerbahçe’yi izleyeceği, hayran sayımızın artacağı, marka değerimizin gelişeceği, ulusal ve uluslararası başarılarımızı elde edeceğimiz bir dönem inşallah yarından itibaren başlamaktadır. Artık Fenerbahçe’nin adını duyunca rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz.

Kimse Fenerbahçe’den büyük değildir. Bütün dünyaya Fenerbahçe’nin büyüklüğünü gösterme zamanıdır. Hem Türkiye’de hem de yurt dışında yarından itibaren hepimiz bu yeni dönemin bir parçası olalım lütfen. Herkesin çorbada tuzu olsun. Bizler bugün bu camianın bütün renklerini kucaklamak için buradayız.

Bu yolda samimi bir şekilde, hiç düşünmeden, hesap kitap yapmadan bir adım atan herkese on adım atacağımızdan zerre kadar şüpheniz olmasın.

Sizden ilk ricam, hepimizin ilk vazifesi, ilk ev ödevi; artık Fenerbahçe’yi, hocasını, sporcularını, yönetimini, başkanını sosyal medyada bir oyuncak, çerez haline getirmeyelim. Bütün sosyal medya gücümüzü rekabete, rakiplerimize, bize belden aşağı vuranlara ve yıkmak istediğimiz sistem için bu enerjiyi harcayalım.

Eminim Riva tarafında bu akşamki sonuçlardan memnun olmayan biri vardır. Artık değişim zamanı. Küskünlükleri, kırgınlıkları arkamızda bırakarak daha güçlü bir Fenerbahçe oluşturalım.

Dün olduğu gibi, bugün de Fenerbahçemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutacağız. Dün olduğu gibi bugün de Fenerbahçemizin haklarını korumak için her türlü zorluğu göğüsleyeceğiz, her türlü riski alacağız. Dün olduğu gibi bugün de asıl olan Fenerbahçe’dir, Fenerbahçelilerdir diyeceğiz.

Fenerbahçe’nin sağanak yağmuruna herkes hazır olsun. Çünkü biz sesimizi değil, sözümü ve gücümüzü yükseltmek için devam ediyoruz. Yarın sabah ilk başlangıcımızı yapıyoruz. Gelin omuz omuza Fenerbahçe’nin umut ve başarı dolu geleceğini hep birlikte inşa edelim.

  Hibya Haber Ajansı