Orkid Türk Kadın Voleybolunu geleceğe taşıyor

İlk kez 2003’te Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nın ana sponsoru olan Orkid’in 16 yıla yayılan voleybol serüveninde, Filenin Sultanları’nın başarılarının konuşulduğu, Metin

İlk kez 2003’te Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nın ana sponsoru olan Orkid’in 16 yıla yayılan voleybol serüveninde, Filenin Sultanları’nın başarılarının konuşulduğu, Metin Görgülü’nün moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda A Milli Kadın Voleybol Takımı Eski Antrenörü Reşat Yazıcıoğulları, Milli Voleybolcu Özlem Özçelik, Milli Voleybolcu ve A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Çelik Emniyetli konuk oldu.

Türkiye’deki 25. yılı şerefine “Kadın Özgürlüğü 25 Yaşında” sloganı ile başlattıkları A Milli Kadın Voleybol Takımı sponsorluğu esnasında yine bu iş birliği için görev aldığını ifade eden Tankut Turnaoğlu “16 yıl önce bu sponsorluğun ilk yılında da Filenin Sultanları Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda 2.lik kazandı. Bu gerçekten Türkiye’de spor tarihi adına da yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Sporcularımızın Türk kadınını böylesine güzel ve başarılı temsil etmesi voleybol ile ilgili farkındalığı da ilgiyi de artırdı. Bu başarı, sporcu ya da spora ilgi duyan her genç kızın ve kadının motivasyonunu olumlu yönde etkiledi, güçlerinin ve isterlerse neler yapabileceklerinin çok başarılı bir göstergesi haline geldi. 2003-2006 yılları arasında sürdürdüğümüz sponsorluk desteğimizi uzatma kararı aldık ve Türk voleyboluna 2006-2009 ve daha sonrasında da 2015 yılında katkımızı devam ettirdik. Bu sene de A Milli Kadın Voleybol Takımı “cesaret sponsoru” olarak bu desteği gururla sürdürüyoruz. Bu sponsorluğumuzla tekrar Avrupa Şampiyonası’nda tarih yazıp bizi gururlandıran Filenin Sultanlarını tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu.

Turnaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün baktığımızda Türk voleybolu, Türkiye’nin en büyük değerlerinden biri ve hala kız öğrenciler arasında en popüler spor branşı. Voleybolla ilgilenenlerin oranına baktığımızda %63’ünün kadınlar %37’sinin erkekler olduğunu görüyoruz. Voleybolu daha çok konuştuğumuzda ve böylece farkındalığı artırdığımızda, daha çok genç kızın sporla buluşacağına ve özgüvenli bir nesil yetişeceğine inanıyoruz. Biz de hem Filenin Sultanları’nın başarılarını kutlamak hem de geleceğin filenin sultanlarını yetiştirmek adına, 200 okula göndermeyi planladığımız voleybol destek paketini her bir oyuncumuz için 5’er okula daha destek vererek 270’e çıkardık.”

Özlem Özçelik Filenin Sultanları’na Tokyo 2020 Yolculuğunda Başarı Diledi

Genç kızların özgüvenlerini artıran spora ve özellikle voleybola olan katkılarından ötürü Orkid’e teşekkürlerini ileten eski Milli Takım Kaptanı Özlem Özçelik, “Filenin Sultanları” olarak adlandırılmaya başladığımız süreçten bugüne kadar A Milli Kadın Voleybol Takımı’na destek veren Orkid’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Orkid’in desteğiyle uluslararası arenada Türk kadınının başarılarını görmeye devam edeceğiz. Filenin Sultanları’nı Avrupa Voleybol Şampiyonası’ndaki başarılarından dolayı tebrik ediyorum ve 2020 Tokyo Olimpiyatları için başarılar diliyorum” dedi.

Okunma