Pony ligi Tabiat Binicilik merkezinde gerçekleştirildi

Çocuklara doğa ve hayvan sevgisini aşılayan, onların kişisel ve bilişsel zihin yapılarının gelişimine pozitif katkılar sağlayan Pony Ligi’ne Türkiye genelinden genç biniciler katıldı.

Genç Biniciler Engelli Parkurda Kıyasıya Mücadele Etti

Çilek Mobilya Ana Sponsorluğunda düzenlenen Pony Ligi’nin 6. Ayağı 29 Şubat-1 Mart 2020 tarihlerinde Bursa Tabiat Binicilik Merkezinde gerçekleştirildi. Çocuklara doğa ve hayvan sevgisini aşılayan, onların kişisel ve bilişsel zihin yapılarının gelişimine pozitif katkılar sağlayan Pony Ligi’ne Türkiye genelinden genç biniciler katıldı. Biniciler engel atlama yarışlarında kıyasıya mücadele edip, tüm hünerlerini sergiledi. Nefeslerin tutulduğu müsabakalar Equifun Başlangıç Seviyesi, Equifun Eğitim Seviyesi, 50cm. , 60cm. , 70cm. ve 80cm. engel atlama kategorilerinde yapıldı.

100’ün üzerinde sporcunun katıldığı müsabakalarda ev sahibi Tabiat Binicilik Merkezi yanı sıra; Adana Atlı Spor Kulübü, Bursa Atlı Spor Kulübü, Çankaya Binicilik Kulübü, Ege Atlı Spor Kulübü, İstanbul Binicilik Kulübü, Kocaeli Atlı Spor Kulübü sporcuları ve ferdi biniciler boy gösterdi. Yarışların hemen ardından kupa, madalya ve kokartlarını alan genç sporcuların sevinci görülmeye değerdi. Turnuvanın ikinci gününde Türkiye’nin ve dünyanın sayılı at akrobasisi ustaları arasında yer alan Janbi Ceylan’ın atları ile geçekleştirdiği özel gösteri ise izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Tabiat Binicilik Merkezi Hakkında:

Dünya Binicilik Federasyonu standartlarına uygun müsabakalara ev sahipliği yapan Tabiat Binicilik Merkezi 80’den fazla lisanslı binicisi ve 50’nin üzerinde at sayısıyla yılda 30 bin’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlıyor. Tabiat Binicilik Merkezi aynı zamanda her yaşa uygun binicilik eğitimleri, geleneksel okçuluk faaliyetleri, atlı orman gezileri, göl ve bisiklet turları gibi etkinliklerle spor ve doğa severlerin Bursa’daki buluşma merkezi olma özelliğini de taşıyor.

www.tabiat.co

YARIŞMA SONUÇLARI:

1.gün (29 Şubat, Cumartesi) müsabakaları:

İlk müsabaka - Equifun Başlangıç Seviyesi (Çilek Kupası)nde PES 2-PES 3-PES 4 (3-6 YAŞ) tasnifinde Kartanesi adlı pony atıyla Çankaya Binicilik Kulübünden Arya Kaymaz, PES 2-PES 3-PES 4 (7-10 YAŞ) tasnifinde Zeytin adlı pony atıyla Çankaya Binicilik Kulübünden Perin Benan Telli ve PES 2-PES 3-PES 4 (11-14 YAŞ) tasnifinde Beautiful Girl adlı pony atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Nisa Nur Kalkan birinci.

2.müsabaka - Equifun Eğitim Seviyesi (Çilek Kupası)nde PES 5-PES 6 tasnifinde Zeytin adlı pony atıyla Çankaya Binicilik Kulübü’nden Tamer Dişikitli, P II tasnifinde Maritca adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Ece Yaman ve P III-Yeni Binici tasnifinde Deinhard Du Bois adlı pony atıyla Bursa Atlı Spor Kulübü’nden Su Semerciler birinci.

3. müsabaka - 50 cm Engel Atlama Yarışları (DZ Line Peyzaj ve Mimarlık Kupası)nda P II tasnifinde Balkız adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Ela Sönmez, P III tasnifinde Dolly adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Beril Kılıç ve Yeni Binici tasnifinde Ziili adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Ahmet Arif Aksakaloğlu birinci.

4. müsabaka -60 cm Engel Atlama Yarışları (Decathlon Kupası)nda P II tasnifinde Balkız adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Ela Sönmez, P III tasnifinde Dolly adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Beril Kılıç ve Yeni Binici tasnifinde Maya adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Beyza Nur Kaya birinci.

5. müsabaka - 70 cm Engel Atlama Yarışları (Kastamonu Entegre Kupası)nda P II tasnifinde Balkız adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezi’nden Ela Sönmez, P III tasnifinde Deinhard Du Bois adlı pony atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Su Semerciler, Yeni Binici tasnifinde Pearl adlı atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Elif Bayrak ve Yıldızlar tasnifinde Wylandra adlı atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Nuri Burak Dikencik birinci.

Günün son müsabakası olan 80 cm Engel Atlama Yarışları (Sur Yapı Marka AVM)nda ise P III tasnifinde Deinhard Du Bois adlı pony atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Su Semerciler, Yeni Binici tasnifinde Candan adlı atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden İbrahim Ethem Akçaseven ve Yıldızlar tasnifinde Wylandra adlı atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Nuri Burak Dikencik birinci oldular.

2.gün (1 Mart, Pazar) müsabakaları:

İlk müsabaka - Equifun Başlangıç Seviyesi (Çilek Kupası)nde PES 2-PES 3-PES 4 (3-6 YAŞ) tasnifinde Kartanesi adlı pony atıyla Çankaya Binicilik Kulübünden Arya Kaymaz, PES 2-PES 3-PES 4 (7-10 YAŞ) tasnifinde Zeytin adlı pony atıyla Çankaya Binicilik Kulübünden Perin Benan Telli ve PES 2-PES 3-PES 4 (11-14 YAŞ) tasnifinde Capello adlı pony atıyla İstanbul Binicilik Kulübünden Ada Gürdağ birinci.

* 2.müsabaka - Equifun Eğitim Seviyesi (Çilek Kupası)nde PES 5-PES 6 tasnifinde Zeytin adlı pony atıyla Çankaya Binicilik Kulübünden Tamer Dişikitli, P II tasnifinde Siyah İnci adlı pony atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Şana Semerciler ve P III-Yeni Binici tasnifinde Maya adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Nisa Ezine Kaya birinci.

* 3. Müsabaka - 50 cm Engel Atlama Yarışları (Altın Nesil Okulları Kupası)nda P II tasnifinde Siyah İnci adlı pony atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Şana Semerciler, P III tasnifinde Maya adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Nisa Ezine Kaya ve Yeni Binici tasnifinde Village Boy adlı atıyla ferdi olarak İzmir’den yarışan Ahad Kayra Şahingöz birinci.

* 4. Müsabaka- 60 cm Engel Atlama Yarışları (Kastamonu Entegre Kupası)’nda P II tasnifinde Balkız adlı pony atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Ela Sönmez, P III tasnifinde Deinhard Du Bois adlı pony atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Su Semerciler ve Yeni Binici tasnifinde Charmen adlı atıyla Tabiat Binicilik Merkezinden Ahmet Eymen Akgüller birinci.

Günün son müsabakası olan 80 cm Engel Atlama Yarışları (Sur Yapı Marka AVM)nda ise P III tasnifinde Deinhard Du Bois adlı pony atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Su Semerciler, Yeni Binici tasnifinde Village Boy adlı atıyla ferdi olarak İzmir’den yarışan Ahad Kayra Şahingöz ve Yıldızlar tasnifinde Wylandra adlı atıyla Bursa Atlı Spor Kulübünden Nuri Burak Dikencik birinci oldular.


Hibya Haber Ajansı

16.1b
Okunma