QNB Finansbank Private Banking İstanbul Seniors Cup 11. kez gerçekleştirildi

QNB Finansbank Private Banking’in sponsoru olduğu “QNB Finansbank Private Banking İstanbul Seniors Cup” bu yıl 27 Şubat-8 Mart 2020 tarihleri arasında on birinci kez tenis severlerle buluştu.

 

QNB Finansbank Private Banking sponsorluğunda 2009’dan beri geleneksel olarak gerçekleştirilen turnuvanın final maçları TED Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü’nde oynandı.

 

QNB Finansbank Private Banking’in sponsorluğunu üstlendiği, Tenis Eskrim Dağcılık kulübünün ev sahipliği yaptığı QNB Finansbank Private Banking İstanbul Seniors Cup, bu yıl 27 Şubat-8 Mart 2020 arasında tenis severlerle buluştu.Tenis sporunun Türkiye’de geniş kitlelerce sevilmesi ve yaygınlaşması amacıyla her yıl tenis tutkunlarını bir araya getiren 11. QNB Finansbank Private Banking Istanbul Seniors Cup’a 830 sporcu katıldı.

 

Bu yıl 11. kez gerçekleşen turnuva; tek erkekler, çift erkekler, tek kadınlar, çift kadınlar, karışık çiftler, yeni başlayan kadınlar ve yeni başlayan erkekler kategorilerinden oluştu. Turnuva, 8 Mart Pazar günü, ödül töreni ve kokteyl ile sona erdi.

 

Yeni başlayanlar kadın ve erkek kategorileri dâhil olmak üzere 25-75+ yaş aralığında yarışmacıların yer aldığı ve 7 kategoride birincilerin belirlendiği turnuvada şampiyonlar, ödüllerini QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Sayın Cengiz Durmuş ve Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz’ın elinden aldılar.

 

Ömer Aras; “Desteğimiz devam edecek”

Turnuvayla ilgili açıklama yapan QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras şunları söyledi; “Bu yıl 11. kez gerçekleştirdiğimiz QNB Finansbank Private Banking İstanbul Seniors Cup, ulusal turnuvalar arasında seçkin bir yere geldi. Türkiye’de teniste ilklerin yaşandığı bir dönemdeyiz. Artık Grand Slam’lerde Türk sporcular raket sallıyorlar, tur geçiyorlar. Milli takımlar düzeyinde Avrupa’nın önde gelen ülkeleriyle aynı kategorilerde mücadele ediyoruz. Böylesi olumlu gelişmelerin yaşandığı tenis sporuna verdiğimiz bu desteğin amacına ulaşmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Tenis sporunu daha geniş kitlelere ulaştırmaya, tenis oynamak isteyen başarılı sporcularımıza desteğimizi sürdürmeyi istiyoruz.” dedi.

 


Hibya Haber Ajansı

49.0b
Okunma