img

U16 Erkek Hentbol Milli Takımı'nın testleri TOHM'da tamamlandı


U16 Erkek Hentbol Milli Takımı’nın periyodik test uygulaması, Türkiye Olimpik Sporcu Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) tamamlandı.

Milli Takımlara uygulanan periyodik testleri değerlendiren Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Gelişim Direktörü Prof. Dr. Murat Bilge, “Sporcu Sağlığı Performansı Hizmet Kalite ve Standartları Daire Başkanlığı ile Sporcu Yetiştirme Daire Başkanlığı destekleriyle, Milli takımlarımızın altı ayda bir düzenli olarak gerçekleştireceği 'Performans Testleri' Erkek U16 Milli Takımımız için de tamamlandı. Bu hafta içinde yine U18 Erkek Milli Takımımızın testlerini tamamlamıştık.

Performans gelişimine yönelik yapılan testlerimizin ilk amacı, sporcularımızın gelişimlerinin sayılara dayalı objektif takibi. Ayrıca grup ortalamalarının altında kalan sporcularımız için kulüp antrenörlerine bireysel antrenman programları önerilecek. Testlerdeki diğer bir amacımız da; sporcularımızın verilerini diğer gelişmiş ülke sporcularının verileriyle karşılaştırarak eksikliklerimizin giderilmesi hususunda çalışmalara başlamak” şeklinde konuştu.

Oyunculara uygulanan testler şu şekilde:

Kan – idrar tahlilleri, Bioelektrik İmpedans Analizi, EKG, KVS Muayene, Psikolokik Değerlendirme, Ağız ve Diş Sağlığı, Y Balance Testi, Speed Court Çeviklik Testi, Görsel Reaksiyon, El Kavrama Testi, DSI_IMTP Ölçümü, Leg Stifness (Bacak Sertliği) Testi, Wingate, Anaerobik Güç Testi, BODPOD Ölçümü, Omuz Kinetik Testi, Reaktif Kuvvet Testi, CMJ – SJ, Sıçrama Testleri, 5-10-20 m Sprint Testleri, Max VO2 Testi

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.