Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu’nun dördüncü kayıtları başladı

Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu’nun dördüncü kayıtları başladı

Vakıf Katılım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 21K, 10K ve halk koşusu olmak üzere üç kategoride gerçekleşecek olan 4’üncü Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu için kayıtların başladığını duyurdu.

Spora verdikleri önem doğrultusunda Büyükşehir Belediyesince imza atılan projeler kapsamında Kayseri’nin, yurt içi ve yurt dışından birçok profesyonel sporcunun buluşma noktası olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Büyükşehir belediyesinin sporda öncü kuruluşu Spor A.Ş. tarafından bir ilke imza atılarak organize edilen ve 2021 yılında başlatılarak geleneksel hale getirilen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu’nun dördüncüsü için kayıtları başlattık.” diye konuştu.

Maratonun 22 Eylül 2024’te yapılacağını vurgulayan Büyükkılıç, Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu’nda farklı uzunluklardaki parkurlar ile 7’den 70’e profesyonel ve amatör sporculara unutulmaz bir deneyim kazandırdıklarının altını çizdi.

''Bir maratondan daha fazlası'' sloganı ile düzenlenecek 4’üncü Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu kayıtları internet sitesi üzerinden yapılırken, maraton hakkında kapsamlı bilgiye site üzerinden erişilebilecek.

  Hibya Haber Ajansı