Zeytinburnu Belediyesi'nin Kış Spor Okulları için kayıtlar başladı

Zeytinburnu Belediyesi'nin Kış Spor Okulları için kayıtlar başladı

Vakıf Katılım

Zeytinburnu Belediyesi'nin Zeytinburnu'nda yaşayan gençlere yönelik düzenlediği "Kış Spor Okulları"na kayıtlar başladı. 10 farklı spor branşında eğitim vermeye devem eden olan Kış Spor Okulları'ndan, Zeytinburnu'nda ikamet eden 5 -16 yaş arası tüm çocuk ve gençler ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Zeytinburnu Belediyesi tarafından yapılan duyuruda, ön kayıtların 13 Ekim 2023 tarihine kadar www.zeytinburnu.istanbul adresinden çevrimiçi olarak kabul edileceği bildirildi.

Eğitimler hafta sonları olacak

Sadece cumartesi ve pazar günleri ilçedeki farklı okulların spor salonları, yüzme havuzu ve spor tesislerinde verilecek eğitimlerde, yüzme, okçuluk, tenis, masa tenisi, voleybol, taekwondo, basketbol, jimnastik, buz pateni ve binicilik kategorileri yer alıyor. Okullara kayıt yaptıran öğrencilerin sadece tek bir branşı seçme hakkı var. Eğitimlerin tamamı alanında uzman eğitmen kadrosu tarafından veriliyor. Kış Spor Okulları'na katılan çocuk ve gençlere eğitim sırasında kullanmaları için eşofman takımı Zeytinburnu Belediyesi tarafından hediye ediliyor.

Zeytinburnu Belediyesi bu yıl 3'üncüsünü hayata geçirdiği "Kış Spor Okulları" projesiyle, gençlerin ve çocukların fiziksel ve ruhsal yönden gelişimine katkı sağlamasını hedeflerken, onlara sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırıp, kendilerini keşfetmelerini ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını amaçlıyor.

Hibya Haber Ajansı